Prototypowanie płytek PCB odgrywa kluczową rolę w procesie projektowania produktów elektronicznych. Jakie korzyści płyną z prototypowania PCB? Z usług której firmy zajmującej się produkcją obwodów drukowanych warto skorzystać?

Testowanie koncepcji

Każde urządzenie elektroniczne musi być prawidłowo przetestowane – dotyczy to także podstawowych elementów, jak obwód drukowany. Decyzja o produkcji krótkiej serii prototypowej pozwala zamawiającemu na weryfikację wielu założeń projektowych, np. prawidłowości połączeń elektrycznych czy rozmieszczenia elementów, które będą montowane na płytce PCB (np. mikroprocesory, kondensatory). Seria prototypowa nie wiąże się z tak dużymi kosztami, jak produkcja na pełną skalę, dlatego pozwala w tani i efektywny sposób uzyskać obwód drukowany do dalszych testów. Dzięki testowaniu prototypów w rzeczywistych warunkach można wykryć i naprawić w kolejnych iteracjach potencjalne problemy przed przystąpieniem do produkcji seryjnej.

Minimalizacja ryzyka biznesowego

Jednym z niezwykle ważnych aspektów produkcji urządzeń elektronicznych jest minimalizacja ryzyka, jakie wiąże się z wprowadzaniem nowego produktu na rynek. Firmy w tej branży nie mogą sobie pozwolić na sprzedaż elektroniki, która nie spełnia swoich funkcji lub ma obniżoną sprawność. Sercem każdego urządzenia jest płytka PCB – co za tym idzie, jej jakość ma duże znaczenie w kontekście cyklu życia urządzenia, w którym się znajduje. Ewentualne błędy w jej konstrukcji mogą powodować ogromne straty finansowe i wizerunkowe – prototypowanie PCB pozwala ich uniknąć.

Seria prototypowa TSka w Techno-Service S.A. TS PCB

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży elektronicznej oferujemy naszym klientom serię prototypową TSka. Stosujemy w niej uniwersalny laminat bazowy FR4 o grubości 1 mm i 1,55 mm. Ten termoutwardzalny laminat epoksydowy, wzmocniony włóknem szklanym, stosuje się podczas tworzenia układów pracujących z częstotliwościami do 0,5 GHz.

Zaletą serii prototypowej jest również jej szybki termin realizacji. W Techno-Service S.A. TS PCB proponujemy w przypadku obwodów jednostronnych i dwustronnych czterodniowe lub siedmiodniowe terminy realizacji. Jeśli natomiast zamówienie obejmuje obwód wielowarstwowy, to termin realizacji może wynieść pięć lub dziesięć dni roboczych. Odwiedź stronę: https://tspcb.pl/.

Realizacja zgodna z planami Twojej firmy

Krótkie terminy realizacji nie dotyczą tylko serii prototypowych. W Techno-Service S.A. TS PCB proponujemy terminy dopasowane do potrzeb naszych klientów zainteresowanych także produkcją seryjną. Realizujemy projekty już w 24 godziny, co jest ekspresowym, dodatkowo płatnym terminem. Standardowo realizujemy zamówienia do 10 dni roboczych od momentu zaakceptowania projektu.

Dlaczego wybrać Techno-Service S.A. TS PCB?

Aby wyprodukować wysokiej jakości płytki PCB na zamówienie, nieustannie inwestujemy w nowoczesny park maszynowy. Obecnie składa się na niego ponad 200 urządzeń. Wśród nich warto wymienić m.in. 14 wiertarek i 4 frezarki, 3 rylcarki oraz 5 testerów, w tym 3 nowoczesne urządzenia A5 Neo (testery typu flying probe). W praktyce umożliwia nam to kontrolę całego procesu oraz rygorystyczne testowanie naszych wyrobów. W Techno-Service S.A. TS PCB stosujemy testy optyczne AOI oraz testy elektryczne, które pozwalają sprawdzić między innymi to, czy miedziana mozaika nie ma defektów i czy wszystkie otwory w płytce zostały prawidłowo odwzorowane. Dzięki temu zapewniamy naszym klientom produkty o doskonałej jakości – zarówno w ramach serii TSka, jak i masowej produkcji.

 

Artykuł sponsorowany

Warto przeczytać:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *